8 Haftalık

Mindfulness Temelli Stres Azlatma

Yoga & Meditasyon Programı

Mindfulness yaklaşımı ile zihne,
duygulara, düşüncelere, bedene bakmayı araştırdığımız
8 Haftalık Stres Azaltma Yoga & Meditasyon Programımıza kendinde derinleşmek isteyen, kendi dönüşümünü deneyimlemek isteyen herkesi bekliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

8 Haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı Nedir?


Zeynep Aksoy tarafından yaratılan, Uzm.Psk.Dan.Melis Atalı ve Çağlar Berk tarafından sunulan, 8 Hafta boyunca çeşitli nefes çalışmaları, 3 farklı meditasyon ve onlarca klasik Hatha ve Yin pozu ile Vinyasa akışların pratik edildiği, Mindfulness, Yoga Felsefesi ve Anatomi üzerine konuşacağımız 24 saatlik bir programdır.




8 Haftalık Mİndfulness Temelli Stres Azaltma Programına kimler katılabilir?


Mindfulness yaklaşımını hayatına katmak isteyen, kendinde derinleşip kendi dönüşümünü deneyimlemek isteyen, Yoga'nın teorisini merak eden, meditasyon ve nefes teknikleri uygulamak isteyen, Mindfulness ile hareket arayan, çeşit seven herkese uygundur. Yoga uzmanları için bir hazine, yogayı merak edenler için de çeşitlilik ve kendinde derinleşme imkanı sunar.




Bu programa kayıt olarak nasıl bir hizmet alıyorum?


Haftalık canlı buluşmalarla Mindfulness yani Bilinçli Farkındalık yaklaşımı ile zihninizin derinliklerine, duygu dünyanıza, duyu ve sinir sisteminize, bedeninize ve kısacası hayatınızın her alanına bilinçli farkındalık yaklaşımı ile bakmayı çalıştığımız ve evininzin rahatlığında yapabileceğiniz onlarca pratik ve kayıtlardan oluşan dolu dolu bir programa dahil olacaksınız. Toplam 24 saatlik canlı buluşmalar ve haftalık açılan dijital içeriklere de 2 yıl erişim hakkı kazanmış oluyorsunuz.




Yetkili eğitmen eşliğinde canlı derslere nasıl katılıyorum?


Uzmn.Psk.Dan.Melis Atalı ve Çağlar Berk ile 8 hafta boyunca 2buçuk saatlik canlı dersler (+30dk paylaşım ve soru cevap alanı) ile toplam 24 saat sürecek bir programdır. Bu canlı buluşmaları destekleyen, sizlere hafta hafta açılacak olan dijital içerikler ve PDF kayıtlar da otomatik olarak mailinize tanımlanacaktır.




Kayıtları indirebilme imkanım var mı?


Canlı derslere katılım göstermenizi bekliyoruz. Mindfulness felsefesine uygun olmadığı için canlı derslerin kaydı alınmayacaktır. Canlı derslere ek olarak haftalık erişiminize açılacak olan dijital içeriklerden kitapçığı ve ses kayıtlarını indirebilirsiniz. Görüntü kayıtları sadece websitesinden izlenebilir.




Neden 8 Hafta ve ne faydası var?


8 Haftalık süre pratiklerin işe yaradığını klinik deneylerle ölçtükleri ve etkililiği ispatlanan süredir. 8 Hafta boyunca pratikleri hayatınıza dahil ederek artık yaşamınıza temelli olarak Mindfulness pratiklerini katmaya başlamanızı diliyoruz. Kitapçığınızda açıklandığı gibi, bu süre zarfında uygulanan Mindfulness temelli pratikler Vagus sinirini uyararak stres semptomlarını gidermeye başlıyor ve stres ile ilgili rahatsızlıkların şifalandığı görülüyor. Uyku bozuklukları, anksiyete, fiziksel ağrılar ve stresten kaynaklanan bir çok sorunun Vagus sinirinin uyarılması ile dengelendiği görülüyor. Bu programda sunulan pratikler, bilimsel olarak sinir sistemnini etkilediği kanıtlanmış pratiklerdir. Umuyoruz ki keyifle yaparsınız ve yaşam kalitenizde artış olur.




Katılım Belgesi şartları nelerdir?


Katılım Belgesi hak ediş için Canlı derslere %90 oranında katılım göstermiş olmanız beklenmektedir. Yani eğitmenler eşliğinde yapılan canlı derslerde max yalnızca 1 ders devamsızlık hakkınız bulunmaktadır.




Program başladıktan sonra devam etmezsem ücret iadesi alabilir miyim?


Kaydınız oluşturulup program başladıktan sonra ücret iadesi yapılmamaktadır. Programla birlikte indirilebilir dijital içeriklerin erişimize açılması ve eğitim grubunun sınırlı kontenjanla açılıyor olması nedeniyle program başladıktan sonra ücret iadesi yapılmaz / gelecek eğitim dönemine devredilmez. Bu nedenle kaydınızı oluşturmadan önce önceden ilan edilen eğitim takvimini kontrol ediniz.




Ücret nedir?


Tüm programın canlı dersler ve dijital içerikler dahil fiyatı 850TL'dir.




Kayıt Olmak için Tıklayın !


KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN !





Katımılcılarımızın Yorumları...

Advayta Yoga ile stres azaltma programına, dokuz aylık hamileyken, çok yoğun duygular yaşadığım günlerde katılma cesaretinde bulundum ve iyi ki de yapmışım diyorum!

Bir ebeveyn olma hazırlığının en öncelikli adımının mindful bakış açılı bir birey olmaktan geçtiğini bu eğitimde anladım.

İçi dolu dolu bu program, yargısız farkındalık serüvenine benim gibi sıfırdan başlayanlar için hem teorik hem pratik çok kapsamlı bir bakış açısı katmamızı sağladı.

Kendimle tanışma fırsatını bana sundukları ve nefes aldığım her anın ne kadar değerli olduğunu bana hissettirdikleri için çok teşekkür ederim.

Dr. Nur Burcu Ulusoy

Advayta Yoga'nın Stres Azaltma Yoga ve Meditasyon Programı benim için bir dönüşümün başlangıcı oldu. Fiziksel rahatlamaları ve farkındalıkları ilk haftalardan hissetmeye başlamamın yanı sıra, zihin süreçlerin de farkındalıklarım oldu. Migren hastası olarak alternatif tedavi yöntemlerini uzun süredir tecrübe ediyorum ve ilk defa beni rahatlatan bir deneyim yaşadım. Hayatımdan çıkaramayacağım bu programla ve mindful bakış açısıyla tanışmama sebep olan Çağlar Hocam'a ve Melis Hocam'a sonsuz teşekkürler.  

Namaste.

Hayatımın birçok anına bu kadar derinden etki edeceğini bilmeden çıktığım bir serüven, bir yolculuk… Günlük hayat içerisindeki duygularınıza ve düşüncelerinize, zihninize, ilişkilerinize kısacası kendinize bilinçli farkındalıkla bakmayı çalıştığınız dolu dolu bir program…

Ayrıca bu yolda yogayı size pozlarından, duruşlarından daha zengin, derin bir lütuf olarak sunuyor ve siz de zamanla bu pratiklerin hayatınızda nasıl yansımaları olduğunu keyifle izliyor, fark ediyorsunuz.

Psk. Deniz Tekin

Mindfulness yani bilinçli farkındalık yaklaşımı ile çalışılan bu 8 Haftalık muazzam programla, geçmiş deneyimlerin gölgesinde kalmadan, yaşadığınız deneyimi yaşadığınız anlara teslim edebilme özgürlüğünü fark ediyorsunuz. Sadece anlara teslim edebilmek de değil, şu anki halimizi olduğu gibi kucaklayıp, arkadaş olabilmeyi de deneyimliyorsunuz.

MBSR’a da katılmış bir Uzm.Psk.Dan olarak bedenin de dahil edildiği bu programla hep eksik kalan bir parçayı bulduğumu hissettim. Çünkü bu programda, derslere eşlik eden yoga pratikleri ile de zihinden çıkarak bedene gelebilmeyi deneyimlemek, sadece zihinde yaşayan birçoğumuz için oldukça dönüştürücü oluyor…

Uzm.Psk.Dan. Ayşen Arslan

Advayta Yoga’nın 8Haftalık Mindfulness Temelli Stres Azaltma Yoga Meditasyon Programını Çağlar Hoca ve Melis Hoca’nın canlı dersleri ile sürdürmek benim için büyük bir şanstı. Daha önce MBSR’a katılmış olmama rağmen, bu 8Haftalık programa ek olarak bedenin de dahil olması ve bedeni tanımak adına yapılan çalışmalar ve egzersizlerin de olması yönüyle benim için çok daha etkili

oldu diyebilirim...

İçtenlikle şunu söyleyebilirim, her hafta buluşmalarımızdan önce heyecanla buluşmayı bekliyordum. Bazı hikayelerin bitmesini hiç istemezsiniz, bu programı da bir hikayeye benzetiyor olsaydım hiç bitmesini istemezdim.

Psk.Dan.Kürşad Yaman

Bir psikolojik danışman olarak kendini keşfetmenin, kendine temas etmenin birçok yolu olduğunu düşünüyordum fakat bu programın bende açtığı ufuk inanılmaz oldu, düşüncemin ötesinde beni buna inandırdı. Kendimi kabul etmek, kendimi izlemek, kendimle yüzleşmek ve bir bütünün içinde var olduğumu hatırlamak için açılan bu yol benim için keyifli bir süreç haline geldi. 

Bu her zaman kolay olmasa da zorluğun da bir anlamı vardı…

(Ve itiraf etmeliyim sanırım bu kadar etkileneceğimi düşünmüyordum:))

Psk.Dan. Meryem Yayvan

Bahar Kurluk

Bize Katıl !

8 Haftalık bu muazzam deneyimde bize katılmak isterseniz sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız !