top of page

Yoga Nidra I Yogik Uyku

Normal yoga pratiğinizin yanında ya da hiç yoga pratiğiniz yoksa dahi rahatlıkla yapabileceğiniz Yoga Nidra, kanıtlanmış olarak; uyku bozuklukları, anksiyete, bağımlılıklar, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) gibi stres kaynaklı sorunların iyileştirilmesinde kullanılan kadim bir uygulamadır.

Yoga Nidra   I    Yogik Uyku
Yoga Nidra   I    Yogik Uyku

Saat & Yer

10 Kas 2021 21:00 – 22:35

TheOmmFactory

Hakkında

Yoga Nidra'ya Davetlisiniz !

 

Yoga Nidra kadim yoga metinlerinde bahsi geçen bir rahatlama tekniğidir. Teknik dense de aslında hiç bir şey yapmadan rahatlamak demektir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatlamayı sağlayan, dinamik bir uyku olarak nitelendirilir.

Normal yoga pratiğinizin yanında ya da hiç yoga pratiğiniz yoksa dahi rahatlıkla yapabileceğiniz Yoga Nidra, kanıtlanmış olarak; uyku bozuklukları, anksiyete, bağımlılıklar, depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (PTSD) gibi stres kaynaklı sorunların iyileştirilmesinde kullanılan kadim bir uygulamadır.

Başka bir deyişle Yoga Nidra sadece kendini farketme, özüne yaklaşmak için değil, stres bozuklukları ve strese bağlı hastalıkların tedavisinde de etkili bir meditasyon yöntemidir.

Sosyal Medyada Paylaş

bottom of page